Rozwój kancelarii w czasach kryzysu – dlaczego należy na niego stawiać?

Legal Business Development

Dowiesz się dlaczego rozwój kancelarii prawnej jest tak ważny w czasach kryzysu. Poznasz argumenty przemawiające za tym, by stawiać na nowe działania i innowacje.

W czasach kryzysu gospodarczego należy przecież ucinać koszty wszędzie, gdzie to możliwe. O inwestowaniu w nowe projekty i narzędzia nawet nie ma mowy. Czy taka taktyka rzeczywiście pozwoli uchronić kancelarię prawną przed kryzysem? Nie sądzę.

Oto kilka powodów, dlaczego powinniście stawiać na działania rozwojowe w kancelarii w czasach kryzysu?

#1 aby przetrwać

Na rynku prawniczym przetrwają najsilniejsi i elastyczni, którzy szybko przystosowali się do nowej rzeczywistości. Rozwój kancelarii w czasach kryzysu to nie możliwość lecz konieczność.

#2 aby dotrzeć do klientów

Zastane realia wymagają wdrożenia innych rozwiązań oraz nowych i skuteczniejszych narzędzi dotarcia do grupy docelowej klientów. Zatem przełam swoje opory przed nowinkami, aktywnością w sieci i komunikacją zdalną.

#3 aby obniżyć koszty i wyprzedzić konkurencję

Optymalizacja procesów i automatyzacja pozwala obniżyć koszty własne bez uszczerbku dla jakości, ale wymaga też zainwestowania pieniędzy i czasu. Musisz być przygotowany na to, że zanim wyjmiesz musisz włożyć kapitał.

#4 aby utrzymać/zwiększyć sprzedaż

Nowa sytuacja oznacza inne potrzeby klientów na usługi prawne – dopasowane produkty lub pakiety usług. Zastanów się wraz ze swoim zespołem i wejdź w buty klienta.

#5 aby utrzymać stałych klientów

Stali klienci potrzebują teraz szczególnego wsparcia prawnego. W czasach kryzysu są podatni na zmianę dostawcy usług. Dlatego należy o nich szczególnie zadbać i przynosić im wartość.


Mam nadzieję, że moje uwagi były pomocne. Zachęcam Cię do lektury kolejnych artykułów z kategorii zarządzanie kancelarią prawną i do obserwowania profilu Liczi LEX na LinkedInie.

Udostępnij

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *